Manufacturer of a wide range of products which include shelter contactor coil.
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Operating Voltage | 110 V AC |
| Coil Type | AC Coil |
| Contactor Rating | 09A TO 18A |
| Series Name | CJX2 |
| Frequency | 50 Hz |
| Brand | Shelter |
| Electricity Type | AC |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Copper Winding |
| Phase | Three Phase |
| Voltage | 220 V |
| Number Of Poles | 3P |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
Vipul Patel (CEO)
Shelter Electric
1163/2, B-12,D.K., Metro Industrial Estate Near, Chhattral Over Bridge Chhattral, Kalol, Chhatral - 382729, Gandhinagar, Gujarat, India