Our product range includes a wide range of shelter 32a tp shunt trip mcb and shelter 63a tp shunt trip mcb.
₹ 576 / Piece Get Latest Price
| Number Of Poles | 3 pole |
| No.Of Poles | Triple Pole |
| Brand | Shelter Electric |
| Rated Current | 32A |
| Tripping Curve | C |
| Rated Voltage | 240V |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Type | C Curve |
| Voltage | 110-415 V |
| Degree Of Protection | IP 20 |
| Phase | Three Phase |
| Certification | IEC 60898-1 |
| Material | Plastic |
| Frequency | 50 Hz |
| Rated Frequency | 50Hz |
| Breaking Capacity | 10KA |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 838 / Piece Get Latest Price
| Number Of Poles | 3 pole |
| No.Of Poles | Triple Pole |
| Brand | Shelter |
| Tripping Curve | C |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Type | C Curve |
| Voltage | 110 -415 V |
| Degree Of Protection | IP 20 |
| Phase | Single Phase |
| Certification | IEC 60898-1 |
| Frequency | 50 Hz |
| Material | Plastic |
| Breaking Capacity | 10 kA |
| Country of Origin | Made in India |
| Rated Current | 32A |
Minimum order quantity: 48 Piece
Vipul Patel (CEO)
Shelter Electric
1163/2, B-12,D.K., Metro Industrial Estate Near, Chhattral Over Bridge Chhattral, Kalol, Chhatral - 382729, Gandhinagar, Gujarat, India